COŚ NOWEGO – Escape Room: Magiczna Sztuczka, Roll Player, Tajne Agentki

Na mój stół trafia naprawdę sporo gier planszowych. Dziś powiem o trzech, małej mobilnej i kieszonkowej, którą jest Escape Room Magiczna Sztuczka, większej, napakowanej wręcz negatywną interakcją gdzie wiele jest tajnego, są i Tajne Agentki oraz dużej grze, w której tworzymy postacie jak do sesji RPG i jest nią Roll Player.

Escape Room to gra zgadywanka. Sporo pytań i jeszcze więcej zastanawiania się nad prawidłową odpowiedzią. Presja czasu oraz presja, aby się nie pomylić.

Tajne Agentki to gra pojedynkowa, dla dwóch graczy. Dynamiczna i szybka rozgrywka, a przy tym masa możliwych interakcji między graczami. Coś co lubię. Dziś opowiem też o grze, która jest tworzeniem postaci takim jak niedawno robiłam do sesji RPG.

Roll Player wraz z dodatkiem (o nich jednak nie mówię, a jedynie wspominam), jest taką właśnie grą. Gracz wybiera z sześciu bohaterów postać i rozwija ją podczas gry, aby zebrać najwięcej punktów i wygrać. Umieszczanie kolorowych kości nie jest tu jednak wcale takie proste i oczywiste jak z pozoru wygląda.

Zobaczcie sami, czy któraś z wymienionych planszówek i Was zainteresuje. Czy jakaś gra planszowa, o której mówię w tym odcinku serii wyda Wam się na tyle ciekawa, aby trafiła na Wasze półki z grami?

Zostawiam to już Waszej ocenie. Zapraszam na kanał na YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia