BOARD NEWS #46 – Gry planszowe, wiadomości i nowości.

Newsy, wydarzenia, zapowiedzi i polskie kampanie crowdfundingowe:

Zapraszam na najnowszy odcinek BOARD NEWS. Niebawem premiera gry Sword & Sorcery Nieśmiertelne Dusze od Galakty. Wydawnictwo PHALANX startuje ze swoją grą Sukcesorzy / Successors, a grę Nanty Narking można jeszcze kupić w ramach pledge managera. Dla fanów planszowej gry Cyklady dobra wiadomość o dodruku dodatku Tytani. GALAKTA informuje o dostępności gry Horror w Arkham: Powrót Szlaku do Carcossy. Czy pamiętacie abstrakcyjno logiczną grę Minerały? Wygląda na to, że doczekamy się jej wydania za sprawą Iuvi Games. Prawdziwym news-em jest wiadomość o nowości od PHALANX, a oryginalnie od wydawnictwa STONEMAIER GAMES czyli gra Tapestry, której polską wersję wyda właśnie opolski wydawca. Na koniec kilka informacji od Portal Games w tym o grze planszowej Cthulhu: Death May Die, Architektach z Zachodniego Królestwa oraz Aeon’s End: Wiecznej Wojnie. Dla miłośników pirackich klimatów premiera gry Wyspa Skarbów: Złoto Johna Silvera, powinna być miłym news-em.

World News:

W tym wydaniu BOARD NEWS dowiecie się również czegoś więcej z zagranicznego świata gier planszowych. Od września w sklepach dodatek od wydawnictwa IELLO – Dectrypto Laserdrive. FANTASY FLIGHT GAMES informuje o pojawieniu się gry planszowej Arkham Horror: Final Hour. Brzdęk w kosmosie w oryginalnej wersji zapowiedziany przez RENEGADE GAME STUDIOS pod tytułem Clank! In! Space! Cyber Station 11. Age of Artisans to pierwszy dodatek do gry Architects of the West Kingdom od GARPHILL GAMES. Hit od CMON czyli nowa gra autorstwa Erica Langa zatytułowana Ankh: Gods of Egypt oraz Zombicide 2nd Edition, której Kickstarterowej kampanii możecie spodziewać się wkrótce. Dopiero co mówiłam o Małych miasteczkach, a tu Tiny Towns Fortune czyli dodatek do tej gry. Wydawnictwo HORRIBLE GAMES natomiast chce graczy uraczyć sporą dawką nieśmiertelnych wampirow w grze Vampire: The Masquerade Vendetta. Na koniec gra Tiny Epic Galaxies, której kampania trwa na Kickstarterze oraz zapowiedź polskiej wersji gry Tiny Epic Mechs. Autor Race for the Galaxy stworzył nową grę CHU HAN.

Gry Rodzinne i dla Dzieci:

Monika w dziale gier familijnych i dla dzieci opowiada o grach starszych i nowościach. Przybliży Wam tytuły takie jak: Escape Room Magiczna Sztuczka, Ale Cyrk, Capital oraz Zaczarowane Drzewo.

Dział Kickstarter:

Kuba w dziale Kickstarter opowie o kilku kampaniach tam się odbywających. Będziecie mogli też wziąć udział w zabawie i zdobyć gry planszowe.

Kampania Stworologii dobiega końca. Znów kampania gry od Awaken Realms zakończyła się milionową zbiórką. Chodzi o Etherfields, której gameplay oraz zasady możecie obejrzeć na kanale OnTable.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia