BOARD NEWS #55 – Gry planszowe, wiadomości i nowości.

Newsy, wydarzenia, zapowiedzi i polskie kampanie crowdfundingowe:

Dzisiejsze wydanie BOARD NEWS zacznę od gorącej prośby do Was widzów i graczy. Chcę Was poprosić o zaangażowanie się w rozwój planszowego świata. Możliwe to jest między innymi przez Waszą aktywność w postaci like pod nagraniami planszowych youtuberów, komentarzy, udostępniania oraz subskrybowania. Doceńcie naszą pracę i wspólnie pokażmy tym jeszcze nie grającym w gry planszowe, jak wiele ten świat ma im do zaoferowania.

Jak choćby grę Gloomhaven, którą można kupić już w przedsprzedaży lub Nanty Narking. Może zainteresuje Was dodatek do Star Realms czyli Colony Wars. Niedługo na sklepowe półki trafi Chytrogród oraz Abominacja: Dziedzictwo Frenkensteina. Przygotujcie się też na tytuły takie jak Harry Potterowa wersja gry Dobble, polska wersja gry planszowej Stworologia Ekspedycja czy Tiny Epic Mechs. Na wspieram.to bliska ufundowania jest polska wersja gry Jagged Alliance. Link do kampanii.

World News:

Gdybyście chcieli poznać zapowiedzi i nowości od zagranicznych wydawnictw wśród tego tygodniowych gier należy wymienić planszówkę Fossilis, Porto czy grę Babylonia. Możecie zwrócić też uwagę na Blood of the Northmen od naszego wydawcy Czacha Games oraz Minecfatf Builders & Biomes.

Gry Rodzinne i dla Dzieci:

Monika opowie wam o grach wydanych przez wydawnictwo Fox Games, a będą to: Wyścig Balonów, Na językach. Jak i również o nowościach z wydawnictwa Trefl Joker Line: Banda Stworów, Pechowa Krowa,Strachu Ciachu. Na sam koniec wspomni o grze od wydawnictwa Alexander – Szalone Balony

Dział Kickstarter:

Wśród Kickstarterowych nowości Kuba opowiada o grach Blood of the Northmen oraz Rome and Roll a Roll and Write eurogame.

Gościem tego odcinka cyklu “Karty na stół” jest Jesion czyli Maciej Jesionowki Maciej opowie min. z kim najchętniej zagrałby w grę i jaką.

Na koniec zaproszę Was na wydarzenie, któremu BOARD NEWS ma przyjemność patronować czyli tegoroczną edycję konwentu Planszówki na Narodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.