BOARD NEWS #45 – Gry planszowe, wiadomości i nowości.

Zapraszam na najnowszy odcinek BOARD NEWS, w którym przedstawimy aktualne wiadomości i newsy z planszowego świata. Doniesienia od polskich i zagranicznych wydawców, nowości, zapowiedzi i premiery gier planszowych oraz ich kampanie crowdfundingowe oraz wydarzenia, konwenty i festiwale. O tym wszystkim mówimy w każdym odcinku planszowego Teleexpressu. Minął rok od kiedy tworzymy dla Was BOARD NEWS. Chcę rozwijać ten cykl i zapraszam do współtworzenia wiadomości. Szukam redaktorów terenowych, osób chętnych do współpracy, do występowania przed kamerą, ale przede wszystkim graczy chcących podzielić się swoją pasją i krzewić ją wśród innych.

Newsy, wydarzenia, zapowiedzi i polskie kampanie crowdfundingowe:

W tym odcinku BOARD NEWS usłyszycie o nowej grze wydawnictwa All In Games Małe Miasteczka czyli polską wersję Tiny Towns. Portal Games mimo, że na GenConie zapowiedział pierwszy dodatek do gry Osadnicy: Królestwo Północy czyli Wyspy Japonii. U Wookiego też praca pełną parą nad nowym projektem Tytani czyli kolejną grą planszową autorstwa tego młodego projektanta. Nieco magii od FoxGames za sprawą nowej gry z serii Escape Room czyli Magiczna Sztuczka. Jednak jedną z najciekawszych informacji tego wydania, szczególnie dla fanów cyberpunka będzie wiadomość o efekcie współpracy wydawnictwa CMON z CD Projeck Red, w wyniku której w 2020 roku gracze doczekają się gry karcianej autorstwa Erica M. Langa i Andreasa Chiarvesio pod tytułem Cyberpunk 2077 Afterlife: The card game.

World News:

Z zagranicznych doniesień warto wspomnieć o sprzedaży kickstarterowych egzemplarzy gry 7th Continent od Serious Poulp. Dominik Kasprzycki z projektu Zerywia, jest też wielkim fanem gier RPG i Mistrzem Gry. To najlepsza osoba, z którą będę w ramach nowego cyklu opowiadać o grach RPG rozkładając je na czynniki pierwsze. Na kanale OnTable możecie spodziewać się też sesji RPG, które od dłuższego czasu dla Was przygotowujemy. Po udanej kampanii na Kickstarterze otwarty jest wciąż pledge manager gry Waste Knights 2nd Edition od wydawnictwa Galakta. Zaś na Kickstarterze kończy się niebawem kampania gry Etherfields od wydawnictwa Awaken Realms.

Gry Rodzinne i dla Dzieci:

Monika w ramach gier dla dzieci i familijnych opowie o nowościach od wydawnictwa Granna oraz Zielona Sowa i będą to gry: Cud miód, Dziewięć Światów, Patent na złodzieja oraz Robin Hood i Szeryf.

Dział Kickstarter:

W ramach prezentacji ciekawych projektów z KS Kuba przybliży Wam grę Hard West.

Kuba wspomni też o nowościach w sklepie AlePlanszówki. A z cyklu odświeżenia starszych tytułów opowie o grze Dochodzenie od wydawnictwa Lucrum Games.

Z wydarzeń jakie przed nami to festiwal fantastyki i gier planszowych KrosCon, Planszówki w Katowickim Spodku, na Śląsku warto zajrzeć na MGA Expo 2019 w galerii Rondo Sztuki, a jeśli chcecie przetestować grę 303 Squadron od wydawnictwa Hobbity i wziąć udział w turnieju Robin Hood, ten wydawca zaprasza do lokalu Break 147.

Na koniec nie zapomnijcie o trwającej na wspieram.to kampanii gry Stworologia: Ekspedycja od wydawnictwa Fishbone Games. Ta polska wersja gry Dungeonology the Expedition ufundowała się, więc dołączając do wspierających ten projekt dostaniecie grę wraz z dodatkami i extra pakietem.

Dzięki serdeczne za Wasz czas i uwagę. Do zobaczenia w kolejną niedzielę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AbondeGames

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia

Logo sklepu reDrewno