‼ CIEKAWOSTKA ‼
“Northgreen” to gra, która ukaże się w 2026 r. nakładem wydawnictwa The Game Builders. Za oprawę wizualną odpowiada Lukas Simon — którego możecie kojarzyć z takich tytułów jak “Era Innowacji” (Portal Games Polska) czy “Czarny Las” (Rebel.pl).
Po więcej 👇
W grze wcielicie się w uczestników ambitnego projektu badawczego, którego celem jest przywrócenie lasów na Islandii 🌲🇮🇸. Będziecie rozwijać własną osadę położoną przy powstającym lesie — uprawiać warzywa (kapustę i pomidory) 🥬, hodować owce 🐑 oraz islandzkie konie 🐎, a także inwestować w badania i realizować kolejne projekty.
Rozgrywka trwa 9 rund. W każdej z nich wysyłacie swojego robotnika do innej głównej akcji, starając się jak najlepiej łączyć działania główne i dodatkowe. W rundach z fazą zbiorów Wasze zwierzęta się rozmnażają, a Wy rozwijacie tor badań 📊. W pozostałych rundach wykonujecie specjalne akcje w fazie dostaw i ustalacie nową kolejność tur.
Po około 90–120 minutach ⏳ budowania swojego krajobrazu i eksplorowania lasu wyłania się zwycięzca — gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa 🏆.
Northgreen to zaawansowana gra strategiczna, w której wiele dróg prowadzi do zwycięstwa, a każda partia może wymagać innego podejścia ♟️✨.
🔗 Link do BGG 👉 https://bit.ly/3PLNfvZ
Chcielibyście polską wersje językową?
~Shadow
#boardgames #gryplanszowe #boardnews #northgreen #TheGameBuilders/// The Game Builders – Northgreen ///




