Pilkon – 18-20 sierpnia

Pilkon - 18-20 sierpnia

‼ WYDARZENIE ‼

W dniach 18-20 sierpnia 2023 odbędzie się siódma edycja Pilskiego Festiwalu Gier, Fantastyki i Technologii Informatycznej Pilkon 2023 na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.

Bilety na trzydniowe wydarzenie będą dostępne w cenie 70 zł, a dzieci o wzroście do 140 cm mają darmowe wejście. Bilety na niedzielę kosztują 35 zł.

Organizatorzy konwentu przygotowali różnorodne atrakcje, które z pewnością przyciągną pasjonatów gier i fantastyki z całej Polski. Oto kilka z nich:
👉Turnieje gier planszowych i karcianych, w tym turniej z Pokemonami jako główną grą.
👉Konkurs cosplayowy w trzech kategoriach: głównej, open i open junior.
👉Konkursy muzyczne “Jaka to Melodia” oraz konkurs literacki o nazwie “Urodziny Lovecrafta”. Autorzy najlepszych opowiadań będą mieli szansę wygrać zestawy książek od sponsora wydarzenia, Wydawnictwa Vesper. Opowiadania te zostaną również opublikowane jako e-book z nadanym numerem ISBN na stronie konwentu.
👉Gra terenowa, w której uczestnicy wcielą się w postać Batmana i pokonają zło czające się na Pilkonie. Dodatkowo, w niedzielę będzie dostępna nowa gra pół-terenowa inspirowana znanym serialem “Squid Game”, która nosi nazwę “Deer Game”.
👉 Wystawy flipperów i Koszalińskich Retro Komputerów & Konsol.
👉 Prezentacja i możliwość przetestowania nowej gry planszowej “Heroes of Might and Magic III” autorstwa firmy Archon Studio.
👉 Stoisko “Książka w Ciemno”, gdzie każdy może przynieść swoją książkę, zapakować ją w kolorowy papier i opisać krótko bez podawania tytułu czy imion bohaterów. Można wtedy wymienić książki z innymi uczestnikami.
👉 Panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych gości specjalnych.
👉 Prelekcje na różne tematy, m.in. o ziołach wiedźmińskich, historii zabawek, Gwiezdnych Wojnach, Batmanie, anime, numerologii, Wikingach, Celtach, dinozaurach i centaurach.
👉 Grupy rekonstrukcyjne, takie jak Legio XXI Rapax, Bractwo Rycerzy Bezimiennych 👉 Drużyna Wojów Grodu Wałcz oraz Wioska Postaopo – Radioaktywny Pingwin, zaprezentują autentyczne kostiumy, broń i elementy życia codziennego z różnych epok historycznych.
👉 Strefa targowa w tym roku będzie gościć Maginarium, Red Panda, Ultimate Comiks, Potworniaki – world of creepy mascots, Lubakrura, Amazing Candles i wielu innych.
👉 Wystawy i pokazy – w planach również jest organizacja różnych wystaw i pokazów, na których będzie można zobaczyć oryginalne rekwizyty, kostiumy i modele związane z grami i fantastyką. Wśród atrakcji będzie kolekcja Transformers, własnoręcznie robione dioramy pod figurki oraz prezentacje lego Star Wars przygotowane przez KF Create Studio. Ponadto odbędą się wystawy obrazów Dawida Czerwińskiego oraz zdjęć wykonanych przez Justynę Smogułę.
👉 Możliwy nocleg w namiotach, które zostaną rozbite w pobliżu kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie będziecie mogli spędzić czas również przy ognisku.
👉 Przepyszna strefa gastro z Piano Burger, Pizza Al Forno oraz mistrzami japońskiej sztuki kulinarnej Yaki Kingu. Oprócz wyśmienitego jedzenia, będziecie mieli okazję posłuchać opowieści o codziennym życiu w Japonii i festiwalach odbywających się tam, a także skosztować burgerów i tradycyjnych dań japońskich.
👉 Strefa dziecięca prowadzona przez Helen Doron w klimacie Alicji w Krainie Czarów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie poświęconej eventowi: 👉👉https://tiny.pl/ctwwn

~Angelika
#boardgames #boardnews #ontable #gryplanszowe #pilkon #wydarzenie ///Pilkon – 18-20 sierpnia///

Link do wiadomości na fanpage BOARD NEWS na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia