Mindclach – Ironwood

Mindclach - Ironwood

‼ PLANY WYDAWNICZE ‼

Wydawnictwo Mindclash Games zapowiedziało na 2024 rok grę „Ironwood”, która w błyskawicznym tempie wylądowała na pierwszym miejscu w The hotness na BGG! W planszówce przyjdzie nam się wcielić w jedną z dwóch asymetrycznych frakcji: nieugiętych i pracowitych Ironclad, osadników żelaznych gór; i dzikich Woodwalkers, szybkich i zabójczych cieni lasów. Obie frakcje walczą o ostateczną kontrolę nad ziemią Ironwood dla jej największego skarbu: kryształów Larimor.

“Ironwood to prosta w zasadach, asymetryczna gra karciana dla 1-2 graczy. W każdej rundzie Ty i Twój przeciwnik na przemian zagrywacie łącznie 3 karty swojej frakcji, wykorzystując ich efekty akcji. Te efekty obejmują pozycjonowanie swoich oddziałów, inicjowanie walki, wydobywanie kryształów, nadawanie tymczasowych efektów pasywnych i wiele innych. Gdy dochodzi do walki, używasz tych samych kart dla ich wartości bojowych, w jednoczesnej licytacji, aby zdobyć bonusy bojowe, zadawać i odpierać straty oraz zwiększać wartość Taktyki swoich oddziałów, aby wygrać walkę. Obie frakcje są całkowicie asymetryczne w swoich stylach gry, talii, warunkach zwycięstwa – nawet w tym, do których części mapy mają dostęp.

Jako Dowódca Ironclad, Twoim głównym celem jest położenie fundamentów swoich kuźni w zewnętrznych górach, a po zebraniu wystarczającej ilości kryształów, zbudowanie kuźni na fundamentach.

Jako Wódz Woodwalkers, Twoim zadaniem jest zlokalizowanie starożytnych totemów swojego ludu za pomocą kart Wizji, oczyszczenie drogi do nich poprzez pokonanie oddziałów Ironclad, a w końcu zabezpieczenie ich w zewnętrznych lasach, poza zasięgiem Ironclad. Gdy odzyskasz trzeci totem jako Wódz, lub zbudujesz trzecią Kuźnię jako Dowódca, natychmiast wygrywasz grę.

Ironwood oferuje również tryb solo!”

~ Angelika
#boardgames #gryplanszowe #boardnews #mindclach #ironwood ///Mindclach – Ironwood///

Link do wiadomości na fanpage BOARD NEWS na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia