Lucrum Games – Obsession

Lucrum Games - Obsession

‼ZAPOWIEDŹ‼

To już ostatnia zapowiedź wydawnictwa Gry planszowe Lucrum Games, ale za to jaka! Obsession ukaże się w polskiej wersji językowej w przyszłym roku.

Obsession to gra trwająca od 16 do 20 tur, w której gracze budują talię wiktoriańskiej szlachty (brytyjska wyższa klasa społeczna), odnawiają swoją posiadłość, nabywając płytki budynków ze scentralizowanego rynku budowniczych i manipulując rozległym personelem usługowym składającym się z lokajów, gospodyń domowych, pomocnicy lokaja, pokojówki, lokaje i lokaje wykorzystujący nowatorską mechanikę rozmieszczania pracowników. Udane organizowanie prestiżowych imprez towarzyskich, takich jak polowania na lisy, recitale muzyczne, bilard, debaty polityczne i wielkie bale, zwiększa bogactwo, reputację i powiązania gracza z elitą.

W każdej turze gracze wybierają kafelek budynku reprezentujący pomieszczenie lub przestrzeń zewnętrzną w XIX-wiecznym brytyjskim wiejskim domu i wokół niego. Wybrany kafelek określa wydarzenie, które można zorganizować i zaproszonych gości. Gracze muszą jednak dokładnie zaplanować, aby dysponować odpowiednim personelem do obsługi wydarzenia i wspierania gości w razie potrzeby. Nagrodą za sukces są nowe możliwości inwestycyjne, pozwalające na dalszą renowację posiadłości (pozyskanie cenniejszych/potężniejszych kafelków budynków), wzrost reputacji w powiecie, poszerzanie kręgu wpływowych znajomych oraz liczniejsza i lepiej wyszkolona kadra domowa .

W trakcie gry rywalizacja o rękę najbardziej kwalifikującego się młodego dżentelmena i damy w hrabstwie przedstawia określone cele renowacji i reputacji. Gracz, który najlepiej spełni te cele, gromadząc punkty zwycięstwa, wygra rękę bogatego kochanka i grę.

~Angelika
#boardgames #gryplanszowe #boardnews #lucrumgames #obsession ///Lucrum Games – Obsession///

Link do wiadomości na fanpage BOARD NEWS na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia