Lucrum Games – Curling

Lucrum Games - Curling

‼ PLANY WYDAWNICZE ‼

Lubicie curling? Jeśli tak, to ucieszy Was informacja od wydawnictwa LucrumGames, bo gra Curling gra planszowa trafiła na statek i trafi do sprzedaży jeszcze w tym kwartale!

Drużyny zagrywają (czyli pchają) swoje kamienie, tak aby znalazły się jak najbliżej celu (czyli trójkolorowego koła, które będziemy nazywać domem).

Rozgrywka w Curling trwa 8 rund, które będziemy nazywać endami. Na początku pierwszego endu wylosujcie, która drużyna rozpocznie grę (rozpocząć powinna drużyna, która losowanie przegrała, ponieważ rozpoczynanie jest w tej grze niekorzystne). Drużyny pchają na zmianę po 1 kamieniu (najpierw przedstawiciel pierwszej drużyny pcha 1 kamień, następnie przedstawiciel drużyny przeciwnej pcha 1 kamień i tak dalej). Kiedy wszystkie kamienie zostaną zagrane (czyli po 6 pchnięciach) end dobiega końca. Po rozegraniu 8 endu gra się kończy. Zwycięża drużyna, która uzbierała więcej punktów.

Oprócz Curlingu, w pudełku znajduje się również plansza do gry Shuffleboard, czyli mniej znanej wersji zwykle rozgrywanej na betonowej lub drewnianej nawierzchni.

~Angelika
#boardnews #ontablenews #curling #lucrumgames ///Lucrum Games – Curling///

Link do wiadomości na fanpage BOARD NEWS na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia