Który dodatek do gry Brzdęk najlepszy? Ekspedycja po złoto i pajęczyny, Mokra Robota, Klątwa Mumii

W dzisiejszym odcinku mojego przeglądu gier planszowych, opowiem jak zwykle o kilku planszówkach, w które miałam okazję zagrać. Tym razem na mój stół trafiły dodatki do gry planszowej Brzdęk (Clank).

Polską wersję językową trzech rozszerzeń do tej planszówki wydało Lucrum Games. Gdybyście chcieli powiększyć swoją podstawową grę o eksploracji lochów i podziemi oraz wynoszeniu stamtąd skarbów, tak aby smok nie usłyszał i nas nie zaatakował, zapraszam do obejrzenia tego odcinka, bo powiem Wam jakie dodatek do Brzdęka jest najlepszy.

Wśród trzech omawianych rozszerzeń znalazł się Brzdęk Ekspedycja po złoto i pajęczyny. To gra, w której gracze na jednej stronie planszy wydobywają cenny kruszeć, a na drugiej przemierzają korytarze lochów zasnute pajęczynami. W kolejnym dodatku do gry planszowej Brzdęk pt. Mokra Robota, podziemia są zalane wodą, a zatem gracze będą nurkować i używać akwalungów oraz walczyć z nowym potworem czyli złotą rybką. Ostatnim dodatkiem, o którym opowiadam jest Klątwa Mumii. To rozszerzenie wprowadza nie tylko nowego przeciwnika czyli mumię, ale też nową mechanikę z nią związaną i sporo nowych elementów, kart, znaczników i żetonów, które można połączyć z pozostałymi dodatkami i oczywiście podstawową wersją gry. Zobacz, który dodatek do Brzdęka według mnie jest najlepszy, a który wypadł najsłabiej na tle pozostałych.

Życząc przyjemnego oglądania zapraszam do rozmowy w komentarzach, polubienia video oraz subskrybowania kanału OnTable Gry Planszowe.

Linki do dodatków:

Recenzja gry planszowej Brzdęk: LINK

Zasady gry Brzdęk: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia