Garphill Games – South Tigris

 Garphill Games - South Tigris

‼ AKTUALIZACJA ‼
Kto z Was interesuje się serią gier South Tigris od Garphill Games? W minionym roku ukazała się pierwsza część trylogii Wayfarers of the South Tigris. Zaś w tym roku ma ruszyć kampania Scholars of the South Tigris. Trzecia i ostatnia część Inventors of the South Tigris ma mieć swoją kampanię dopiero w 2024r.

W każdej z gier z serii wygrywa gracz z największą ilością punktow zwycięztwa, ale za każdym razem zdobywa się je na inne sposoby. Jak sądzicie czy ta seria może zastąpić gry z cyklu Zachodniego Królestwa?

🟠 Wayfarers of the South Tigris
Punkty zdobywa się przede wszystkim poprzez tworzenie map terenu, wody i nieba. Gracze mogą również zdobywać punkty za ulepszanie swoich karawan, poprzez czerpanie inspiracji od szlachty oraz poprzez wpływanie na trzy gildie nauki, handlu i eksploracji. W miarę dokonywania odkryć, gracze będą chcieli szybko zapisywać swoje postępy. Gra kończy się, gdy znacznik jednego gracza dotrze do skrajnie prawej kolumny toru dziennika.
Gra wydana w 2022r.

🟢 Scholars of the South Tigris
Gra wprowadza wspólne karty zwojów, na których gracze mogą umieszczać (wspólnych) robotników. Punkty zdobywa się poprzez tłumaczenie zwojów, zwiększanie wiedzy w różnych dziedzinach nauki i matematyki, wywieranie wpływu na 3 gildie oraz poprzez odchodzenie na emeryturę tłumaczy po latach ich wiernej służby.
Kampania: 2023r.

🟡 Inventors of the South Tigris
Tutaj punkty zdobywa się przede wszystkim poprzez wymyślanie, budowanie, testowanie i publikowanie urządzeń. Gracze mogą również zdobywać punkty poprzez szkolenie swoich rzemieślników, badanie nowych technik i wpływanie na 3 gildie.
Kampania: 2024r.
~Asia
#boardgames #gryplanszowe #boardnews #SouthTigris #kickstarter #crowdfunding #garphillgmes /// Garphill Games – South Tigris ///

Link do wiadomości na fanpage BOARD NEWS na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia