Czacha Games – Zapowiedzi 2024

Czacha Games - Zapowiedzi 2024

‼ PLANY WYDAWNICZE ‼

Podczas dzisiejszego festiwalu Festiwal ALEgramy 2023 wydawnictwo CzachaGames zaprezentowało swoje plany wydawnicze na 2024 rok. Wśród zapowiedzianych tytułów znalazły się takie nowości jak: Weirwood Manor, Haunted Lands, Mycelia, Joking Hazard, Dark Rituals, Skull Tales, Lobotomy 2 oraz Wirtualna Rewolucja! Pojawiła się także informacja, że w przyszłym roku ukażą się dodatki do Nova Aetas, a także zapowiedziane już wcześniej Hrabstwo Harrow i Dawn of Madness.

HRABSTWO HARROW
“Hrabstwo Harrow to tematyczna, taktyczna gra polegająca na kontroli terytorium i eliminacji przeciwników w celu określenia losów tytułowego hrabstwa. W tej asymetrycznej grze walki, gracze mogą grać jako jeden z Protektorów, próbując ratować mieszkańców miasta lub jako jeden z rodziny, próbując zniszczyć Hrabstwo Harrow. Możena grać też jako trzecia frakcja – niespodziewany powrót siostry bliźniaczki Emmy, Kammi, która chce rządzić hrabstwem Harrow.
Do gry może wejść trzeci gracz: Hester, martwa czarownica , która została powieszona, spalona i pochowana pod drzewem. Kontroluje ona jego korzenie, a używając wieży z kostek, Hester może zarażać duchy, co powoduje umieszczenie węża w jej uchu.”

WEIRWOOD MANOR
“Weirdwood Manor to kooperacyjna gra planszowa, która łączy w sobie świetną rozgrywkę przygodową z niektórymi elementami inspirowanymi grami euro. Wraz z Twoją grupą dzielnych towarzyszy walczysz, aby ochronić Weirdwood Manor i jego enigmatyczną władczynię Lady Weirdwood, przed najeżdżającym Fae Monsterem i jego Clockwork Scarabami.
Manor to tajemnicze i magiczne miejsce, gdzie pokoje i ścieżki między nimi mogą się zmieniać wraz z upływem czasu. Gra posiada unikalny mechanizm czasowy; za każdym razem, gdy gracz lub Fae Monster wykonuje akcję, czas w grze posuwa się do przodu, a połączenia między pokojami zmieniają się za pomocą unikalnych obracających się pierścieni korytarzy na planszy. Gracze mają pewien wpływ na to, jak wykorzystują swoje akcje, aby wpływać na to, jak szybko (lub wolno) czas się porusza, ale uważaj, jeśli gracze zużyją swój przydzielony czas i nie pokonają potwora, przegrywają!”

HAUNTEND LANDS
“Haunted Lands to gra przeznaczona dla 2-4 graczy, wzbogacona o piękne ilustracje i niezwykłe meeple. Podczas rozgrywki eksplorujemy nowe obszary w poszukiwaniu cennych zasobów, które pozwolą nam rozwijać naszą społeczność. Jednak uważajcie – widma starożytnych cywilizacji wciąż przebywają na tych terenach, przerażając odkrywców i czyniąc Wasze budynki nieużytecznymi. Jako medium jesteśmy jedynymi, którzy mogą nawiązać kontakt z tymi niepokojącymi duchami, próbując wypędzić je z tych ziem i zasłużyć sobie na miano bohaterów Kaleny.”

MYCELIA
“Mycelia to dynamiczna gra taktyczna o rywalizacji o przestrzeń i zasoby w celu stworzenia własnego królestwa grzybów. Gra śledzi cykl życia grzybów, podróż od stworzenia, ekspansji, śmierci, do odrodzenia się — w grze oznacza to uprawę grzybów, zdobywanie punktów, rozsiewanie zarodników w celu rozszerzenia sieci grzybni, a w końcu obserwowanie ich rozkładu, aby odblokować specjalne akcje.”

JOKING HAZARD
“Gra twórców Cyanide & Happiness, w której gracze rywalizują, aby stworzyć najśmieszniejszy komiks.
Na początku gry dobieracie 7 kart. Odkrywacie jedną kartę z talii, która stanowi początek komiksu. Następnie wybieracie Sędziego, który wykłada drugą kartę, kontynuując komiks. Wreszcie każdy gracz wybiera z ręki trzecią kartę, która ma być puentą komiksu. Sędzia wybiera zwycięską kartę, a jej autor zdobywa punkt.
Gra zawiera talię 350 unikalnych kart, które dają 15,4 miliona możliwych kombinacji komiksów!”

DARK RITUALS
“Dark Rituals: Malleus Maleficarum to asymetryczna gra planszowa z figurkami dla 2 do 5 graczy z trybem solo, w której jeden gracz kontroluje Mistrza Wiedźm. W grze “jeden kontra wielu” zespół ludzi kontroluje małą grupę Bohaterów, broniących mieszkańców przed jednym graczem, który dowodzi podłymi Siłami Zła. Wszyscy gracze dysponują pulą wytrzymałości, która służy do płacenia za akcje swoich postaci. Rozgrywka jest dynamiczna, z małymi przestojami: tury naprzemiennie przechodzą między dwiema siłami, a gracz po każdej stronie wykonuje jedną lub dwie akcje w każdej turze, o ile ma jeszcze wytrzymałość.
Rozgrywka opiera się na scenariuszach z unikalnymi celami. Scenariusze te mogą być łączone w dłuższą kampanię lub grane pojedynczo, jeśli Twoja grupa jest mniej zaangażowana. Scenariusze oparte na fabule, mechanika gry, szczegółowe figurki i bogate modułowe plansze ożywiają świat gry.”

SKULL TALES
“Skull Tales: Full Sail! to półkooperacyjna gra przygodowa o piratach dla 1 do 5 graczy. W Skull Tales wcielasz się w rolę pirata z Karaibów, który szuka sławy i fortuny. Gra składa się z trzech faz: Przygoda, Podróż i Port. Te fazy są grami samymi w sobie z własnymi mechanikami i komponentami. Gra ma też wiele elementów RPG.”

LOBOTOMY 2
Lobotomy 2: Manhunt to kontynuacja gry Lobotomy.
“W tej kooperacyjnej grze planszowej o przetrwaniu w klimacie horroru wcielacie się w pacjentów szpitala psychiatrycznego. Potworny personel zrobi wszystko, aby was tam zatrzymać, więc będziecie musieli użyć swoich niewyjaśnionych mocy, aby uciec. Upewnijcie się, że odróżnicie rzeczywistość od urojeń, zanim będzie za późno.”

DAWN of MADNESS
Podczas gry gracze wcielą się w rolę wędrowców uwięzionych w gorączkowym piekle, otoczonych zniekształconymi echami własnej historii. Jako jeden z tych wędrowców musisz odkryć, co doprowadziło cię do tego przerażającego świata, walcząc o przetrwanie w miarę jak historie twoje i twoich współgraczy będą się rozwijać w wielu rozdziałach trwającej kampanii.

WIRTUALNA REWOLUCJA
2047: Większość ludzkości ucieka od rzeczywistości poprzez Wersety, wirtualne wszechświaty tworzone przez potężne megakorporacje. Te firmy są gotowe na wszystko, aby zdobyć udział w rynku. Pracujesz dla jednej z nich, a twoim celem w Wirtualnej Rewolucji jest stać się władcą Neo-Paryża.
Mając do dyspozycji trzy akcje na turę, musisz zdecydować, czy rekrutować agentów, generować dochody, budować serwery, uruchamiać nowe Wersety, czy poprawiać swoją reputację. Ponieważ twoje działania nie zawsze są legalne, narażasz się na uwagę Interpolu lub ataki aktywistów. Jak daleko jesteś gotowy się posunąć, aby przejąć kontrolę nad miastem?”

Dajcie znać, czy coś Wam wpadło w oko 😉

#boardgames #gryplanszowe #boardnews #czachagames #zapowiedzi2024 #WeirwoodManor #HauntedLands #Mycelia #JokingHazard #DarkRituals #SkullTales #Lobotomy2 #WirtualnaRewolucja #NovaAetas#HrabstwoHarrow #DawnofMadness ///Czacha Games – Zapowiedzi 2024///

Link do wiadomości na fanpage BOARD NEWS na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia