BOARD NEWS #51 – Gry planszowe, wiadomości i nowości.

Newsy, wydarzenia, zapowiedzi i polskie kampanie crownfundingowe:

Na początek nowa gra Volt czyli walka robotami na arenie oraz dodatek do gry This War of Mine zatytułowany Czas Oblężenia. Możecie wybrać się na Wyprawę do El Dorado bądź na planszy gry Blood of the Northmen walczyć jako Viking. Od wydawnictwa Czacha Games kolejne wieści o kosmicznej grze Space Gate Oddysey, natomiast FoxGames zapowiada Kwiat Wiśni, grę która przeniesie graczy do Japonii. W kampanii Jagged Alliance od wydawnictwa Underworld Kingdom, która niedługo startuje na wspieram.to pojawi się zestaw gry podstawowej wraz z dodatkiem Underground. Mówię też o polskiej edycji gry o policjantach I doktorze Zero czyli Hard City, którą wyda Lucrum Games. U Rebela rozpoczęła się przedsprzedaż gry planszowej Harry Potter: Hogwarts Battle oraz rozszerzenia Cywilizacja: Poprzez wieki Cuda i Liderzy. Kto z Was nie widział jeszcze mojej pierwszej sesji RPG? Najwyższa pora nadrobić tę zaległość. Mistrz gry opowiada o naszym erpegu. Zaś o swojej nowej grze kilka słów usłyszycie od Łukasza Woźniaka na temat Tytanów. Fanów serii Ticket to Ride czeka wyprawa do Japan & Italy czyli Japonii i Włoch.

Gry Rodzinne i dla Dzieci:

Monika opowie o grach dla dzieci i graczy familijnych między innymi grze Reef oraz Rzuć hasło, właśnie od FoxGames. Usłyszycie i zobaczycie też kilka gier od wydawnictwa Kapitan Nauka. Będą to: Gra matematyczna Piraci, Gra na mnożenie Żaby czy Kraby i gra Kalambury.

World News:

Ze światowych newsów warto zwrócić uwagę na grę The Fox in the Forest Duet oraz wspominaną już planszówkę ChuHan, która w listopadzie startuje na Kickstarterze. Michał Herman z FoxGames odpowiada dziś na 5 pytań w cyklu Karty na stół.

Dział Kickstarter:

Kuba przybliży kampanię gry Aeon Trespass Oddysey, a także opowie o projekcie Yedo. Co ciekawe obie gry polskich wydawnictw gier planszowych. Projekt Zerywia także udaje się na Kicstartera, ale o tym więcej opowie autor. O promocjach w sklepie AlePlanszówki powie Wam Kuba. A ja na koniec przypomnę o konwentach gier planszowych Planszowy Zawrót Głowy – w Elblągu i Planszostrada w Kępnie. Na koniec Plażing : Parawany w dłoń 🙂

Zapraszam na najnowszy odcinek BOARD NEWS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia