BOARD NEWS #44 – Gry planszowe, wiadomości i nowości.

Newsy, wydarzenia, zapowiedzi i polskie kampanie crownfundingowe:

Zapraszam serdecznie na kolejne wydanie planszowych wiadomości czyli BOARD NEWS. Ten odcinek ze mną w roli głównej 🙂 w którym w ramach nadrabiania zaległości, jakie powstały z wyniku wyjazdu na konwent gier planszowych Berlin Brettspiel Con 2019. Byłam członkiem jury i miałam wielką przyjemność wręczać nagrodę dla projektanta roku, oraz moich krótkich wakacji, opowiem o nowościach, premierach, zapowiedziach i newsach z planszowego świata.

Od poznańskiego wydawcy Cube Factory of Ideas możemy spodziewać się gry Lumeria Wojna Bogów. Lucrum Games poinformowało o wypuszczeniu polskiej wersji językowej dodatków do gry Brzdęk czyli Mokra robota, Klątwa Mumi oraz Ekspedycje po złoto i pajęczyny oraz nowej grze zatytułowanej Morskie opowieści. Portal Games uraczył graczy komiksem ze słynną trzewikową krową w roli głównej. A z gier planszowych na początek sierpnia zaplanowana jest premiera Zombicide Najeźdźca. Z końcem miesiąca gra Narcos, natomiast we wrześniu Root. Z nowin od wydawnictwa Rebel przekazuję, że premiera Star Wars Zewnętrzne Rubieże została przesunięta, zaś dodatek do gry Terraformacja Marsa pod tytułem Niepokoje pojawi się jesienią.

Od wydawnictwa Egmont niebawem otrzymamy możliwość wcielenia się w superbohaterów w ramach gry Pojedynek Superbohaterów. Z istotnych informacji warto zwrócić uwagę na nową grę planszową Piotrka Piechowiaka o nieco tajemniczym tytule Entity. A dla fanów Łowców A.D. 2114 ciekawostką jest zmiana szaty graficznej wielu komponentów w tej grze [The Hunters A.D. 2114]. To co jest pewne, to że polska wersja gry Dungeonology the Expedition czyli Stworologia pojawi się jesienią na stołach graczy. Trwająca wciąż na platformie wspieram.to kampania przekroczyła 100% celu. Na koniec zapraszam Was na krótką relację z mojego wyjazdu na konwent gier planszowych BerlinbrettspielCon 2019.

Gry Rodzinne i dla Dzieci:

Monika tradycyjnie opowie o grach planszowych i karcianych, skierowanych dla dzieci i graczy familijnych. Opowie miedzy innymi Kwiaciarenka, Color Addict, Mimiq oraz Filmomaniak.

Dział Kickstarter:

Kuba podzieli się informacjami z Kickstartera, omawiając kampanie interesujących planszówek w tym Trudvang Legends, DinoGenics: Controlled Chaos and 2nd Printing.

ZAPRASZAMY także na KONKURS!

Do wygrania Zaczarowane drzewo. Życzymy miłego oglądania i zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie codziennie znajdziecie newsy z planszowego świata.

Komiks Trzewiczka https://20.portalgames.pl/krowi-komik…

Stworologia Ekspedycja https://youtu.be/W2XhyxV0fHc

Łowcy AD 2114 https://youtu.be/KX7iqjGZNew

One thought on “BOARD NEWS #44 – Gry planszowe, wiadomości i nowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia