Board & Dice – Barcelona

Board & Dice - Barcelona

‼️ PLANY WYDAWNICZE ‼️

Podczas tegorocznego Gen Con’u swoją premierę będzie miała gra Barcelona od wydawnictwa Board&Dice. Gra osiąga aktualnie dużą popularność na serwisie BGG, więc postanowiliśmy przybliżyć ją również Wam.

Rozgrywka trwa 60-90 minut, główne mechaniki to worker placement i układanie kafelków, a gra przeznaczona jest dla 1-4 graczy.

“Jest połowa XIX wieku. Barcelona jest najgęściej zaludnionym miastem w całej Europie. Wkrótce po tym, jak stare mury miejskie zostały ostatecznie zniszczone, Ildefons Cerdà, który jest obecnie uważany za wynalazcę urbanistyki, przedstawił plan stworzenia rozbudowy, której Barcelona tak bardzo potrzebowała. Jego budowa rozpoczęła się w 1860 roku.

W Barcelonie wcielisz się w rolę budowniczych z XIX-wiecznej Barcelony, którzy pracują nad nową ekspansją miasta. Twoim głównym celem jest wznoszenie budynków, aby pomieścić mieszkańców, którzy chcą opuścić stare miasto, a w trakcie tego procesu będziesz także budować ulice, tworzyć linie tramwajowe i budować obiekty użytku publicznego. Możesz nawet zdecydować się na eksplorację “modernizmu”, nowego stylu architektonicznego i artystycznego, który zyskuje popularność wśród bogatych.

Barcelona rozgrywana jest w zmiennej liczbie rund przerywanych trzema fazami punktacji przed końcową fazą punktacji. W każdej rundzie każdy gracz wykonuje jedną turę, składającą się z dwóch lub więcej akcji, fazy budowania, a następnie przygotowania do następnej tury. Na koniec gry wygrywa gracz z największą liczbą punktów.”

Trzymamy kciuki za szybkie wydanie polskiej edycji! Jak myślicie, który wydawca się nią zainteresuje?

~Mateusz
#boardgames #gryplanszowe #boardnews #boardanddice #barcelona ///Board & Dice – Barcelona///

Link do wiadomości na fanpage BOARD NEWS na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia