‼️NEWS‼(2020-03-16 13:00:01)

‼️NEWS‼ (2020-03-16 13:00:01)

‼️NEWS‼️

Wydawnictwo Galakta nie przestaje nas rozpieszczać z kolejnymi zapowiedziami. Tym razem polski wydawca zapowiada wydanie gry Kingsburg! Gra będzie mieć odświeżoną szatę graficzną jak i komponenty.

Druga edycja gry, zawiera już w sobie dodatek To Forge a realm. Oczywiście również w całości przetłumaczony na język polski. Dodatek zawiera moduły które urozmaicą grę i sprawią, że dróg do zwycięstwa będzie jeszcze więcej. Znajdziecie tam między innymi:

➡️Dodatkowe rzędu budynków – to więcej możliwości
➡️Drugą stronę planszy gracza z budynkami – dla tych bardziej zaawansowanych
➡️Dodatkowe moduły budynków – to kolejne taktyki na zwycięstwo
➡️Karty gubernatorów – by mieć łatwiejszy start, każda z unikalną umiejętnością
➡️Karty przeznaczenia – z efektem na koniec każdego roku
➡️Żetony żołnierzy – które zastępują rzut kości podczas określania poziomu wsparcia od króla. Losowość jest mniejsza i to gracz decyduje o ilości wsparcia, ale każdy żeton może zostać zagrany tylko raz.
➡️Ponadto ta edycja zawiera również szósty moduł, który wprowadza alternatywne nagrody dla doradców.
➡️Na konie: cztery nieopublikowane scenariusze stworzone przez autorów gry

⚔️Opis gry⚔️

Królestwo Kingsburg jest zagrożone! U bram czekają armie potwornych najeźdźców, dążące do podboju i zniszczenia wszystkiego. Powierzono ci rolę gubernatora prowincji granicznej – musisz poradzić sobie zarówno z jej obroną jak i zarządzaniem. Zdobywając przychylność rodziny królewskiej oraz rady, pozyskaj złoto, drewno, kamień i wojska niezbędne do rozbudowy i wznoszenia umocnień. Nie jesteś jednak sam – inni gubernatorzy również będą starali się pozyskać to co najlepsze dla swoich prowincji, dlatego musisz się wykazać nie lada sprytem i przebiegłością!

Musisz wznosić zabudowania, umacniać fortyfikacje i wyszkolić wojsko.

Po upływie pięciu lat, tylko jeden z gubernatorów zostanie powołany do Rady Królewskiej – musisz się postarać aby to ciebie właśnie wybrano! Z biegiem czasu królestwo zacznie się rozrastać, podbijając nowe ziemie. Jednak różne niebezpieczeństwa, stare jak i nowe, ciągle będą zagrażać jego granicom. Król Tritus musi wyznaczyć nowych gubernatorów, którzy zajmą się obroną i rozwojem tych ościennych rejonów królestwa. Postęp i wykształcenie oferują dodatkowe możliwości zarządzania prowincją, a nowe, bezpieczniejsze drogi pozwalają skuteczniej przewidywać szanse na wsparcie posiłkami podczas nadchodzących bitew. Nowe wyzwania czekają w tym sensacyjnym, odświeżonym wydaniu gry Kingsburg!

⚔️Jak Wam się podoba ta zapowiedź?⚔️

BGG: https://bit.ly/3aWK4rd
~Kuba

Link do wiadomości na fanpage BOARD NEWS na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Sklepy Patronackie

Logo sklepu AlePlanszówki

Logo sklepu reDrewno

Logo sklepu DragonEye

Logo sklepu Księgralnia