
‼️NOWOŚĆ‼️
Nowa gra The Spill od wydawnictwa Smirk&Dagger Games z ciekawym wykorzystaniem tower defense, może zainteresować morskich planszowych ekologów. Ta planszówka została zapowiedziana na sierpień 2022r, a jej debiut ma odbyć się na tegorocznym Gen Con. The Spill to gra kooperacyjna dla od 1 do 4 graczy, w której jako zespół będziemy wykorzystywać swoje indywidualne talenty, aby zapobiec katastrofie ekologicznej spowodowanej wybuchem na platformie wiertniczej i tytułowym wyciekiem ropy naftowej do oceanu.
Co ciekawe w tej grze wykorzystano jako platformę wiertniczą, 4 kierunkową wieżę, a rzuty kośćmi reprezentują plamy oleju których gracze mają na celu się pozbyć. Sama wieża jest to odwrócony tower defense.
Aby wygrać, potrzebna jest koordynacja i praca zespołowa, ponieważ na początku każdej tury upuszczane są nowe kości, które reprezentują plamy oleju, a ich liczba wzrasta wraz z upływem gry. Dodatkowo w grze pojawiają się karty stworzeń morskich, które należy uratować i karty pogody, które mogą utrudnić graczom rozgrywkę.
~Michał
#ontablenews #boardnews #gryplanszowe #boardgames #thespill




